Shtëpia / Aktualitet / Vrasja në Durrës, 5 plumba fqinjit pas sherrit në lokalin e lagjes (EMRAT & FOTO)

Vrasja në Durrës, 5 plumba fqinjit pas sherrit në lokalin e lagjes (EMRAT & FOTO)

Të tjera detaje janë zbardhur vetëm pak orë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur pas mesnate në zonën e ish-Kënetës në Durrës, ku një 45-vjeçar u gjet i vrarë në automjetin e tij.

Mësohet se viktima dhe autori njiheshin me njëri-tjetrin, madje para vrasjes ata ishin ulur së bashku në lokalin e lagjes, ku edhe ka nisur konflikti. Pasi kanë konsumuar pije alkoolike, ata janë konfrontuar fizikisht.

Pasi janë ngritur nga lokali i lagjes, 37-vjeçari Ndue Zefi ka shkuar në banesën e tij dhe ka marrë kallashnikovin. Ai i ka zënë pritë Martin Ndrecës dhe e ka qëlluar atë për vdekje.

#td_uid_1_5c725dc043406 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/WhatsApp-Image-2019-02-24-at-09.07.40-3-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c725dc043406 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/WhatsApp-Image-2019-02-24-at-09.07.40-2-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c725dc043406 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/WhatsApp-Image-2019-02-24-at-09.07.40-1-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}

Pesë plumba janë gjetur nga mjekët e ekspertizës në trupin e viktimës. Ka qenë zhurma e kallashnikovit që ka tmerruar banorët e lagjes, të cilët edhe kanë gjetur të pajetë 45-vjeçarin, duke lajmëruar menjëherë policinë.

Blutë e Durrësit kanë shpallur në kërkim autorin e dyshuar të ngjarjes.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …