Shtëpia / Aktualitet / Bariu plagoset me lëndë plasëse, niset me helikopter drejt “Ushtarakut”

Bariu plagoset me lëndë plasëse, niset me helikopter drejt “Ushtarakut”

Një bari nga Gjirokastra është plagosur me lëndë plasëse, teksa kulloste bagëtinë në një zonë malore.

Policia e Gjirokastrës njofton se, “në vendin e quajtur “Hani” (kullotë) Subash, shtetasi V.LL, duke ruajtur gjedhët , dyshohet të jetë dëmtuar me lëndë plasëse”.

Bariu i lënduar është transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …