Shtëpia / Politika / Çamët dhe grekët në një krah, Dule: Bashkë si opozitë, por nuk ndërveprojmë

Çamët dhe grekët në një krah, Dule: Bashkë si opozitë, por nuk ndërveprojmë

Opozita e bashkuar ka bërë bashkë edhe dy parti, bashkëpunimi i së cilave duket si i pamundur që të realizohet, PBDNJ dhe PDIU. Pikërisht për këtë çështje u pyet në studion e “Open” kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule.

Por ai vuri në dukje se ka një rreshtim të opozitës përballë qeverisë aktuale, por kjo siç thotë ai nuk do të thotë që ka ndërveprim mes tyre.

“Të qenit pjese e një opozite të bashkuar nuk do të thotë se te gjitha palët janë në ndërveprim me njëri-tjetrin”, u shpreh Dule, duke evidentuar edhe faktin se në protestat e fundit nuk ka pasur flamuj partiak

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Ballkani i Hapur”, SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal ekonomik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar …