Shtëpia / Politika / Djegia e mandateve/ Tronditet PS, dorëzon mandatin një deputet i Ramës

Djegia e mandateve/ Tronditet PS, dorëzon mandatin një deputet i Ramës

Vendimi i opozitës për të dorëzuar mandatet e deputetëve u cilësua një akt ekstrem, pasi nuk kishte ndodhur kurrë më parë në një vend demokratik, që një apo disa parti të braktisnin masivisht Parlamentin.

Por, duket se djegia e mandateve është kthyer në modë në Shqipëri. Sipas Syri.net pas deputetëve të PD dhe aleatëve të saj, mandatin ka vendosur ta djegë edhe një deputet i PS.

Ky portal duke cituar burime pranë Kuvendit të Shqipërisë, raporton se një deputet i qarkut të Durrësit nga partia e kryeministrit Edi Rama ka vendosur të dorëzojë mandatin e tij, për arsye ende të paqarta.

Shiko dhe këto

Ambasadorja e SHBA i kërkon Bashës që Berisha të mos jetë në parlament në shtator: PD nuk mund të hajë bar për hir të një deputeti

Ambasadorja amerikane në Tiranë ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me kreun e …