Shtëpia / Sport / Falcao pranë rikthimit në Spanjë, e do edhe Milani!

Falcao pranë rikthimit në Spanjë, e do edhe Milani!

E ardhmja e sulmuesit të Monaco, Radamel Falcao mund të jetë sërish në Spanjë ose në Itali. Kolumbiani, i cili po kalon një sezon me ulje-ngritje në Principatë, për shkak edhe të problemeve me dëmtimet, duket se në qershor do të largohet.

Destinacioni i tij i radhës mund të jetë Valencia, që ka shfaqur interes për 33-vjeçarin, ndërkohë që në sfond rishfaqet edhe Milani, pavarësisht afrimit të Piatek në janar.

Megjithatë spanjollët duken më të favorizuar, pasi kolumbiani preferon një rikthim në La Liga, atje ku për 2 vite 2011-2013, shkëlqeu me fanelën e Atletico Madrid. Falcao ka një kontratë më Monaco deri në qershor të vitit 2020.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …