Shtëpia / Politika / “Nëse Rama nuk e arreston Dakon, ai di diçka për kryeministrin”

“Nëse Rama nuk e arreston Dakon, ai di diçka për kryeministrin”

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata u shpreh në studion e “Open” deklaratën e Bashës se organi i akuzës është vënë në lëvizje për të arrestuar kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako.

Sipas Çlirim Gjatës, kjo lëvizje në këtë moment tregon se Prokuroria është në dorë të Ramës, por po ashtu si Basha, ai theksoi se arrestimi i Dakos nuk do e shpëtojë kryeministrit.

Por më tej Çlirim Gjata shton se i ndodhur në këtë situatë Rama nuk ka për ta arrestuar Dakon, vetëm nëse ky i fundit di diçka për të, e që mund ta rrezikonte.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …