Shtëpia / Show Bizz / Oscar 2019, “Green Book” filmi më i mirë surprizë (Foto)

Oscar 2019, “Green Book” filmi më i mirë surprizë (Foto)

Një epilog i surprizë në natën e çmimeve “Oscar 2019”: filmi më i mirë është “Libri i Gjelbër”, nga Peter Farrelly, i cili ka mundur konkurrencën e filmave më të akredituar. Statujë edhe për drejtorin më të mirë të Alfonso Cuaron, për “Romën”. Për Rami Malek, për “Rhapsody Bohemian” dhe Olivia Colman për “La Favorita”, çmimet për protagonistët më të mirë. Lady Gaga fitoi Oskarin për këngën më të mirë, me “Shallow”.

Aktorja britanike Olivia Colman fitoi një Oskar në një natë kur “Libri i Gjelbër” surprizoi duke marrë çmimin për filmin më të mirë.

Colman fitoi si aktorja më e mirë për rolin e saj me një fjalim sa zbavitës aq edhe prekës.

“Libri i Gjelbër” fitoi gjithsej tre trofe, përfshirë fotografinë më të mirë, e cila pritej gjerësisht të shkonte në Romë.

Rhapsody Bohemian fitoi më shumë çmime, në total  katër, ndërsa “Roma” dhe “Black Panther” gjithashtu fituan tre çmime secili.

Ylli i ri i Hollivudit, e cila filloi si një ndihmëse në emisionin televiziv “Peep Show”, u  shokua kur emri i saj u thirr.

Glenn Close kishte qenë kandidate e fortë për rolin e saj në “The Wife”, dhe tani ka rekordin e padiskutueshëm të shtatë nominimeve pa një fitore.

Duke mbajtur lotët në skenë, Colman tha: “Është vërtet mjaft tensionuese, kjo është tronditëse. Kam një Oskar!

Ajo është gruaja e parë britanike që fitoi çmimin që prej Kate Winslet në vitin 2009.

#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-3-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-5-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-6-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-7-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item7 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-8-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item8 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-9-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item9 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-10-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item10 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-11-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item11 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-12-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item12 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-13-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item13 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-14-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c73a271d3083 .td-doubleSlider-2 .td-item14 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ali-4-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Almeda Abazi merr dhuratën super luksoze nga aktori i famshëm turk (FOTO)

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të komentuar në mediat shqiptare …