Shtëpia / Aktualitet / Sërish drogë në kufirin me Greqinë, arrestohen dy shqiptarë (VIDEO)

Sërish drogë në kufirin me Greqinë, arrestohen dy shqiptarë (VIDEO)

Një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike është goditur nga policia greke në zonën e Artës. Mësohet se dy shqiptarë që po transportonin 56 kg drogë nëpërmjet kufirit të gjelbër janë arrestuar.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=BvIxopTbj6g?feature=oembed&w=640&h=480]

Policia ka ndaluar automjetin që transportonte marijuanën në Agio Dimitri, teksa brenda mjetit u gjendën 53 pako me drogë.

Në pranga përfunduan shqiptarët, përkatësisht 52 dhe 63 vjeç. Gjithashtu, policia ka sekuestruar edhe dy celularë.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …