Shtëpia / Sociale / Stakohet energjia për Lezhën dhe Kurbinin, OSHEE tregon arysen

Stakohet energjia për Lezhën dhe Kurbinin, OSHEE tregon arysen

Qyteti i Lezhës dhe Kurbini do të vuajnë mungesën e energjisë elektrike nga ora 15:15 deri në 16:45, pasi OST ka nisur punimet në linjat 110kV Laç2-Ulëz dhe Laç2-Lezhë.

OSHEE në një njoftim pë qytetarët trrgon të gjitha zonat që nuk do të kenë furnizim me energji elektrike.

“Për shkak të punimeve në linjat 110kV Lac 2 – Ulëz dhe Lac 2 – Lezhë, nga ana e OST sot në datën 25 shkurt gjatë intervalit kohor 15:15 -1 6:45 do të stakohet energjia në disa zona te Lezhes dhe Kurbinit, konkretisht:

Dilknisht, Leftere, Selitë, Vinjollë, Daul, Skuraj, Gërnac, Gallatë, Qyteti Laç, Milot, Mali i Bardhë, Shetë, Skuraj, Mal Milot,

Shullaz Kodër, Fushë Shullazë, Fushë Milot,

Zonat që mbeten pa energji në Rrethin Lezhë: qyteti Lezhë, Zejmen, Tresh, Manati, Markatomaj, Pllanë, Berzanë, Kodër Mulliri, Ishull Lezhë, Barbullojë,  Shëngjin, Rana e Hedhme, Kenallë, Kunë, Kodërmarlekaj, Sheher, Rrëzë Mali, Malsi, Gryke Manati, Vain, Merqi, Rraboshte, Piraj, Kallmet, Blinisht, Fishte, Troshan, Krajn, Gjadër, Balldre, Torovicë, Grash, Mabe, Dajc, Dragushë dhe Gocaj”, njofton OSHEE.

Shiko dhe këto

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e …