Shtëpia / Politika / Mbledhja e Kuvendit pasdite, PD mobilizon strukturat për protestë

Mbledhja e Kuvendit pasdite, PD mobilizon strukturat për protestë

Pas vendimit të Konferencës së Kryetarëve për të mbledhur në seancë Kuvendin, Partia Demokratike ka reaguar menjëherë, duke vendosur të mbledhë strukturat e saj në protestë para Parlamentit në orën 16:30.

Në fakt, protesta ishte parashikuar të mbahej këtë të enjte, por pas vendimit se deputetët e mazhorancës do të mblidheshin në seancë për miratimin e disa ligjeve, PD nuk ka pritur mesjavën, por ka vendosur të thërrasë simpatizantët e saj kryesisht nga kryeqyteti.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …