Shtëpia / Politika / Balla: Nuk tërhiqemi, edhe pse Luli me Zonjën e Parë…

Balla: Nuk tërhiqemi, edhe pse Luli me Zonjën e Parë…

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla në kuadër të turit të konsultimeve, ishte sot në Bashkinë e Gramshit ku folur për ngërccin politik.

Gjatë takimit Balla tha se situata e krijuar, jo vetëm nuk ka asnjë mbështetje ndërkombëtare, por mbi të gjitha dëmton rrugën europiane të Shqipërisë dhe lë pa përfaqësim një pjesë të mirë të qytetarëve shqiptarë.  Për Ballën halli i Lulzimit janë institucionet e reja të drejtësisë që po ngrihen.

“Sali Berisha, i biri i tij politik Lulzim Basha dhe Zonja e Parë Monika Kryemadhi sot sulmojnë Kuvendin, shkojnë deri aty sa të sulmojnë edhe deputetët e PS, teksa shkonin në Kuvend për të votuar strukturën e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë, që këto institucione të mos ngrihen, që këto institucione të mos zgjedhin Prokurorin e Përgjithshëm; por ne nuk tërhiqemi”.

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …