Shtëpia / Sociale / “Imam dhe shejtan”, Berisha akuzon rëndë Ylli Gurrën

“Imam dhe shejtan”, Berisha akuzon rëndë Ylli Gurrën

Nesër pritet të zhvillohen zgjedhjet për kreun e ri të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Mirëpo, ish-kryeministri Sali Berisha bën një reagim të fortë duke akuzuar myftiun e Tiranës, Ylli Gura si një nga kandidatët në garë që fshihet pas Taulant Ballës dhe Edmond Begos.

Postimi i Berishës

Fiton Imami i narkoshtetit!

Hei xhemat!
Mos harroni se ndonjehere ne qimet e mjekres se imamit fshihet ai qe qofte trete, pra vet shejtani. Fjale e urte huaj.

Per analogji
Ne qimet e mjekres se Imam Ylli Gurres fshihet vet Taulant Bamirs Mond Bega!
Rrofte kryeimami i narkoshtetit!

Gezuar, gezuar! Tani edhe imamin e kemi te sojit tone!

Gazeta Shqip

 

Shiko dhe këto

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e …