Shtëpia / Sport / Publikohen formacionet zyrtare të derbit, surprizon Gega!

Publikohen formacionet zyrtare të derbit, surprizon Gega!

Albi Doka në stol dhe Cobbinah në fushë, Ardian Mema ka zgjidhur dilemën e fundit përsa i përket formacionit duke i besuar një vend titullari mesfushorit ganez. Ndërkohë risia në formacionin zyrtar të Partizanit është Dilaver Duka aktivizimi i të cilit ka spostuar në mbrojtje Atandën dhe ka lënë në stol shtatlartin Lum Rexhepi, vendim ky deri diku i diskutueshëm i trajnerit Gega. Ja dhe formacionet zyrtare.

TIRANA – PARTIZANI ORA 18:00

Tirana: Abibi, Kërçiku, Turtulli, Imami, Hoxhallari, Maveje, Karabeci, Hasani, Cobbinah, Greca, Ngoo. Trajner: Ardian Mema.

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Atanda, Belica, Idrizaj, Telushi, Mala, Asani, Duka, Mensah, Bardhi. Trajner: Skënder Gega.

Gjyqtar: Enea Jorgji

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …