Shtëpia / Politika / Rama bën një premtim të rëndësishëm për emigrantët: Do ta bëjmë me ose pa konsensus!

Rama bën një premtim të rëndësishëm për emigrantët: Do ta bëjmë me ose pa konsensus!

Nga Samiti i Diasporës, kryeministri Edi Rama pohoi se mazhoranca e majtë nuk tërhiqet nga projekti për votën e emigrantëve, duke shprehur gatishmërinë që këtë ta miratojë edhe pa konsensusin e opozitës.

“Mundësinë tuaj për ta votuar. Ka vetëm dy rrugë, o do ta bëjmë, o do ta bëjmë. Unë uroj që ta bëjmë të gjithë së bashku me konsensus. Nëse nuk do të mundemi ta bëjmë me konsensus do ta bëjmë edhe pa konsensus”, u shpreh Rama.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …