Shtëpia / Aktualitet / Fluks vizitorësh drejt bregdetit, përplasen 2 makina dhe dy biçikleta (FOTO)

Fluks vizitorësh drejt bregdetit, përplasen 2 makina dhe dy biçikleta (FOTO)

Dy mjete dhe dy biçikleta janë përfshirë në një aksident te regjistruar mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Megjithatë për fat të mirë, aksidenti nuk ka qenë me pasoja të rënda, pasi raportohet vetëm një shtetas i plagosur, drejtues i njërit prej mjeteve, por jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu në spital janë dërguar edhe dy persona të tjerë për kontroll rutinë, pasi nuk kanë marrë plagë nga aksidenti.

#td_uid_1_5c7bc1ae05561 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/5555555-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7bc1ae05561 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/55555-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7bc1ae05561 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/565555555-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

“Në aksin rrugor Elbasan – Peqin, tek kryqëzimi i fshatit Gjocaj, janë përplasur dy mjete si dhe është përfshirë dhe një person me biçiklet, për pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit, për ndihmën mjeksore”, njofton policia.

Ndërkohë raportohet se ky aks rrugor është shumë i ngarkuar gjatë ditës së sotme, ndaj policia bën apel për kujdes dhe respektim të rregullave të qarkullimit.

Shkak i trafikut është bërë moti i mirë, me shumë familje që kanë preferuar të udhëtojnë drejt bregdetit.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …