Shtëpia / Horoskopi / Horoskopi javor, 4 deri 10 Mars 2019

Horoskopi javor, 4 deri 10 Mars 2019

Dashi

Dashuria: Ndoshta shumë të lindur Dash do të digjen nga disa zhgënjime dashurie, por mos harroni se jo të gjithë njerëzit janë të njëjtë! Pra, nëse bëni njohje të reja, mos u bëni vigjilent dhe mos i trajtoni të tjerët sikur të ishin të huaj! Edhe beqarët do të duhet të japin veten e tyre të ridimensionuar, dhe do të duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje emocioneve të tyre.

Puna: Disa ngjarje të kohëve të fundit mund të nxisin një projekt të rëndësishëm, por ndikimet yjore janë të favorshme dhe mund të lindin bashkëpunime të rastësishme që do të stimulojnë të vazhdojnë. Kushdo që duron, fiton!

Demi

Dashuria: Mund të ketë ndryshime të mendimit në çifte këtë javë dhe dikush do të ketë përshtypjen se ato janë të papërfillshme. Por kjo do të jetë vetëm një përshtypje, fatmirësisht, dhe hapat e ndërmarra do të mbyllen shumë shpejt, deri në fundjavë. Në fundjavë ju do të jeni më të prirur për të hedhur veten në emocionet dhe lëreni veten të lirë!

Puna: Që nga fillimi kësaj jave do të jeni plotësisht i dedikuar ndaj një projekti të vështirë pune, por që do të jeni në gjendje të përballeni me aftësi të mëdha. Për fat të keq, kthimi i Uranit në Dem do të tentojë t’i shqyrtojë projektet tuaja, por nuk e ka llogaritur kokëfortësinë tuaj!

Binjakët

Dashuria: Java juaj do të jetë plot dashuri dhe do të shënohet me një fillim sprint për çiftet dhe beqarët. Nga e hëna ajo do të fillojë me erën në anën e ashpër në dashuri dhe do të ndjekë ditët shumë të qeta, por jo më pak të nxehta dhe plot pasion.

Puna: Bizneset e vogla dhe sukseset financiare këtë javë do t’ju bëjnë të shpresoni për të ardhmen tuaj. Edhe nëse këto janë gjëra të vogla, ato do të ndihmojnë shumë për të dhënë një nxitje për projektet tuaja të humbura gjatë. E enjtja plot ide për punëtorët e vetëpunësuar.

Gaforrja

Dashuria: Disa pasiguri në zemrën tuaj mund t’ju bëjnë të dyshoni në partnerin/en tuaj dhe keni dyshime për ndjenjat tuaja. Mos i errësoni ndjenjat tuaja nga xhelozia, por i besoni të dashurit/ës tuaj dhe atyre që janë përreth jush. Edhe beqarët do të duhet të pastrojnë mendjen para se të bëjnë gjykime të nxituara.

Puna: ndikimet e javës do të jenë pozitive për punën dhe do të jetë një prizë për njerëzit e lindur në Gaforre që do të jenë në gjendje të përdorin energjitë e tyre në diçka konstruktive, dhe të reflektojnë mbi ndjenjat. Mashtrimet e mundshme mund të rishfaqen me disa kolegë!

Luani

Dashuria: Do të ketë momente të pasionit këtë javë, sidomos në ditët mes të së mërkurës dhe të premtes, e cila do të bëjë mirë lindhjet e shenjës dhe do t’i ndihmojë t’i kapërcejnë disa zhgënjime familjare. Beqarët do të kenë më shumë fat në dashuri në fundjavë, sidomos të dielave, një ditë ideale për t’u angazhuar në mbledhjet dhe punët e dashurisë.

Puna: Në fillim të javës disa zhgënjime në vendin e punës mund të kompromentojnë suksesin e një projekti. Për fat të mirë që nga e enjtja situata mund të marrë një kthesë të papritur, ju mund të bëni disa pyetje në favorin tuaj pa e parashikuar atë!

Virgjëresha

Dashuria: Priten disa surpriza këtë javë, përpiquni t’i jepni peshë marrëdhënies tuaj dhe pyesni veten nëse keni lënë diçka. Pak gjëra në sy për bearëve në horizont, çiftet do të gëzojnë ndikime të favorshme në fundjavë.

Puna: Urani lëviz dhe me Saturnin nuk i kursen Virgjëreshën për tërë javën. Do të duhet shumë vëmendje që të mos shpërqendrohen dhe do të ketë pak pengesa për të punuar në rrugën e tyre. Megjithatë, në sajë të këmbënguljes tuaj ju do të jeni në gjendje të mbështeteni në punë me detyra shumë larg lehtë, kështu që përpiquni të eliminoni çdo burim shpërqendrimi.

Peshorja

Dashuria: Dashuria do jetë e trazuar në fillim të kësaj jave pasi ndikohet nga ndryshimet tuaja humorale. Duke filluar nga gjysma e dytë e javës situata do të përmirësohet dhe do të jeni më të prirur për të folur me të dashurin/ën. Duke kaluar fundjavën, gjithçka do të jetë e përkushtuar ndaj botës së beqarëve të cilët do kenë takime interesante.

Puna: Disa ngatërresa në punë këtë javë mund t’ju bëjnë të ndryshoni drejtimin. Fillimisht gjithçka do të duket e qetë, por pas disa ditësh do të ketë situata të komplikuara, të cilat do të duhet të zgjidhni me mjeshtëri dhe aftësi. Mos i kushtoni vëmendje disa qëndrimeve të paqarta nga kolegët tuaj, sapo të zgjidhni gjithçka, ata do të luten për faljen tuaj.

Akrepi

Dashuria: Nuk është një javë e mirë për shumë Akrep, duket se shumica e ditëve do të keni një re gri që e shoqëron disponimin tuaj. Nëse me të vërtetë nuk mund të jesh i disponueshëm, të paktën mos u merr me ata që të duan. Edhe beqarët, reagoni dhe përpiquni të mbusheni me gëzim!

Puna: Javë e pakënaqshme, e cila mund të duket e keqe me kolegët, shumë për të provokuar polemika. Mungesa e komunikimit në të vërtetë do të jetë një pengesë për zhvillimin e bashkëpunimeve të reja dhe nuk do të ketë pak mundësi pozitive që do të zhduket. Shumë keq!

Shigjetari

Dashuria: Megjithëse në fillim të javës ju do të zhyteni pothuajse plotësisht nga gjëra të tjera, do të ketë momente pasioni me partnerin/en, veçanërisht në fundjavë. Në fakt, mund të kaloni një fundjavë emocionuese dhe relaksuese, dhe do të ketë momente romantike. Javë e qetë edhe për beqarët.

Puna: Do të jetë një javë luhatëse, do të ndaheni mes çështjeve private dhe biznesit, por kjo e fundit do të mbizotërojë, të paktën deri të enjten. Ata që kanë një punë të pavarur do të kushtojnë veten dhe trupin e tyre për çështje të ndryshme, por në fundjavë do të ketë kohë për të shijuar një relaksim.

Bricjapi

Dashuria: Vëmendje e vogël për ndjenjat këtë javë, ju do të projektoheni tërësisht në punë dhe vështirë se dëshironi të lini të shkoni drejt ndjesive. Nëse jeni vetëm, ju nuk dëshironi të njiheni dhe nëse jeni çift, nuk do të keni dëshirë të filloni dialog për të konsoliduar marrëdhënien tuaj me partnerin/en. Megjithatë, do të shkojë pak më mirë gjatë fundjavës.

Puna: Një javë mjaft pozitive për punën, pavarësisht se pak nervozizmi është i pashmangshëm të hënën dhe të martën. Pasi të keni qetësuar dhe keni gjetur mënyrën e duhur për të vazhduar, ju mund t’i kushtoni vetes detyrat e biznesit duke mos marrë disa kënaqësi.

Ujori

Dashuria: Java nuk është shumë premtuese për dashurinë, por për fat të mirë ka një fundjavë. Në fakt, shumë Ujorë do të mbërrijnë në fundjavë duke hequr disa strese. Sidomos të shtunën dhe të dielën do të jetë jashtëzakonisht joshëse dhe më angazhuese se kurrë, të gatshëm për të pushtuar prenë e tyre!

Puna: Edhe nëse keni energjinë që ju nevojitet, mund të keni një javë shumë të zënë nga pikëpamja e biznesit. Deri në mbrëmje, ngjarjet dhe pengesat e papritura do të jenë mjeshtri, por vendasit e shenjës do të jenë në gjendje të lundrojnë midis pengesave të shumta me të cilat ata do të duhet të përballen dhe ata do ta bëjnë atë me qetësinë e tyre të zakonshme.

Peshqit

Dashuria: Në fushën sentimentale do të ketë disa mbrëmje në emër të ndjeshmërisë, të shfrytëzoni shumicën e tyre nëse keni ndërmend të kaloni momente të paharrueshme me të dashurin/ën tuaj. Shumë nga shenjat do të kenë kënaqësi të madhe në qoftë se janë në çifte, ndërsa për beqarët dashuria vazhdon të luftojë për të dhënë momente të këndshme. Për fat të keq ata do të duhet të presin përsëri.

Puna: Një fantazi e përtërirë do të të mbështesë për të gjetur një zgjidhje për punën më të ndryshme deri më tani të pazgjidhur. Këtë javë, pas një periudhe bllokimi, përfundimisht do të ketë një rimëkëmbje në të gjithë sektorët, falë ndikimit të planeteve që mbështesin të gjitha nismat tuaja. Kreativitet i madh për punëtorët e vetëpunësuar.

Shiko dhe këto

Horoskopi javor 27 shtator – 3 tetor 2021, ja çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi Mundohuni të merrni ndonjë ditë lejë gjatë kësaj jave dhe të shkoni jashtë qytetit …