Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Ky fëmijë është vërtet me fat! (Video)

Ky fëmijë është vërtet me fat! (Video)

Një i mitur i ka shpëtuar një përplasjeje vdekjeprurëse të mundshme nga një automjet, ndërsa po kalonte me vrap nga njëri krah i rrugës tek tjetri.

Ishte një lëvizje e shpejtë e shoferit të makinës në momentin e fundit që i shpëtoi jetën të miturit. Incidenti ndodhi në një rrugë në qytetin Kurchaloy të Çeçenisë, rreth 45 km në lindje të Grozny-t.

Në video shihet djali i vogël që hyn në rrugë dhe tenton ta kalojë me vrap. Por në atë moment vjen një makinë me shpejtësi që për pak sekonda mund ta kishte përplasur.

Kur djali ktheu kokën ‘vdekja i kaloi para syve’. Ishte shoferi automjetit që shmangi përplasjen me vogëlushin duke devijuar makinën vetëm pak milimetra larg fëmijës.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ryQ1EX7LhJk?feature=oembed&w=640&h=360]

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …