Shtëpia / Politika / Protesta e 5 marsit, PD kërkon orarin e seancës në Kuvend!

Protesta e 5 marsit, PD kërkon orarin e seancës në Kuvend!

Sekretari përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i ka bërë thirrje Edi Ramës që të “lejojë Gramoz Ruçin që të bëjë publike orën e seancës plenare”. “Edi Rama, lejoje Gramozin të publikojë orën e seancës plenare! Seanca plenare nuk është si PPP e tua, që i njoftohet vetëm klientit privat dhe publikut i mbahet i fshehtë. Parlamenti është i qytetarëve, jo i përfaqesuesve të krimit! Shihemi më 5 Mars përpara Parlamentit! ✌”, ka shkruar Gazmend Bardhi në Twitter.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …