Shtëpia / Politika / Deputeti demokrat sulmon ashpër PD-LSI: Aleancë qelbësirash, më vjen për të vjellë

Deputeti demokrat sulmon ashpër PD-LSI: Aleancë qelbësirash, më vjen për të vjellë

Nëpërmjet një postimi në Facebook, deputeti demokrat Mylsim Murrizi shpreh mllefin ndaj atyre që e kanë kritikuar pas vendimit për të mos lënë mandatin e deputetit.

Tashmë i përjashtuar nga të gjitha funksionet në Partinë Demokratike, Murrizi shpërthen në të shara ndaj ish-kolegëve të tij, duke i quajtur ish-komunistë e ish-spiunë të sigurimit.

“Të dhjefsha politikën”, shkruan Murrizi, ndërsa duket se mllefin e ka edhe me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi.

Postimi i Murrizit

EPO KUR TE BEJNE MORAL “KURVAT “ POLITIKE, ME VJEN PER TE VJELL

Kur shoh ish komunist me shkolle partie, ish spiune te sigurimit te shtetit me zanat “gjeometer”,dhe bij ish spiunesh qe bejne si te indijuar nga mandatet ,me vjen sa per te Q… aq edhe per te vjelle????

4 vjet me Nanon, 4 me Berishen, 4 vjet me Ramen dhe 5 vjet me Bashen e te besh si “ virgjereshe” kesaj i thone te DH …. moralin e politikes se HAJDUTEVE qe nuk ju durohet dot pa vjedhur.

Kur shoh qe “ qajne” per fukarenjt kryehajdutet e ketij vendi dhe ankohen se jane vjedhur votat atyre qe futen ne sistem blerjen e votes, me vjen te DH….jaksem nga te qeshurat.

Kur shoh qe jane bere bashke ALEANCA E QELBESIRAVE por kete here ne emer te popullit nuk di si mund te shprehem.

Kur degjoj per revolucion plehrat qe ishin ne turme me 21 janar 2011, me vjen turp qe kam qene prej nje vit e gjysem ne kete “ TUFE”

Po mir o mjerane dhe te pa fytyre, trapa i dini SHQIPTARET JU???

Kur shoh si mender udheheqesa te PD ish hajdutet qe pasi rrezuan PD nga pushteti ne vitin 2013, u strehuan ne bashkine e Tiranes , ne çdo cep te administrates se saj si vemje ,me vjen peshtire

Ikni o felliqesira dhe lereni DEMOKRATET qe nuk kane fituar nje kokerr kripe gjate 13 viteve te pushtetit te PD, ne te drejten e TYRE qe te rrezojne ramen e te fitojne ATA, se ju nuk ju hedh asnje SHQIPTARE qurret , jo tu jape pushtetin.

Ju ftoj te debatojme hapur me njeri tjetrin dhe te matemi gjithesejcili me meritat dhe mekatet qe ka mbi supe.

BUJRUM SE PO JU PRES

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …