Shtëpia / Politika / Kandidati i PD-së kërkon mandatin e deputetit në KQZ

Kandidati i PD-së kërkon mandatin e deputetit në KQZ

Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit dhe për rrjedhojë pritet të përfitojë mandatin e deputetit.

Lefter Maliqi prej kohësh është “divorcuar” me Partinë Demokratike. Pas verifikimit nga ana e KQZ, Lefter Maliqi pritet të marrë mandatin e deputetit në qarkun e Beratit. Maliqi punon prej kohësh  si zv.drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …