Shtëpia / Sport / Lacio në ankth, Strakosha pritet të mungojë ndaj Fiorentinës

Lacio në ankth, Strakosha pritet të mungojë ndaj Fiorentinës

Ankth te Lazio për gjendjen fizike të Thomas Strakoshës, i cili pësoi një dëmtim në shpatullën e majtë në derbin me Romën. Mjekët bardhekaltër kanë frikë se portieri shqiptar e kanë nxjerrë nga vendi e për rrjedhojë me shumë mundësi nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen me Fiorentinën.

Gjithsesi, diagnoza më e saktë do të jepet pas ekzaminimeve të ditëve në vazhdim. Nëse vërtetohet ajo që i frikësohen më shumë te Lazio, atëherë vendin e “gardianit” shqiptar do ta marrë Silvio Proto.

Gjatë këtij sezoni, Strakosha nuk ka humbur asnjë ndeshje në Serinë, duke qenë titullar në 25 takime. Gjithashtu futbollisti kuqezi ka mbrojtur portën e Lazion në 3 takime të Kupës së Italisë dhe 4 sfida të Europa League.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …