Shtëpia / Politika / Paralajmërimi i fortë i Bashës: Tronditim qeverinë, do publikojmë dosjen “184”

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Tronditim qeverinë, do publikojmë dosjen “184”

Pas takimit me aleatët, kryedemokrati Lulzim Basha bëri një deklaratë të fortë. Ai theksoi se PD do të nxjerrë fakte dhe prova të reja për inkriminimin e mazhorancës. Sipas Bashës, këto prova do çojnë para drejtësisë politikanë dhe koka të krimit.

“Ne do të vazhdojmë aksionin kundër këtij parlamenti ilegjitim, që është kapur në flagrancë duke bashkëpunuar me krimin e organizuar. Rama, dosja 339 është makthi yt, ti e di fare mirë se përtej minutave që janë botuar, uroj ta dish se ca përmban edhe dosja 184.

Këto do zbardhen, politikanët e përfshirë me kokat e krimit të organizuar do të shkojnë para drejtësisë, kuvend i zgjedhur nga shqiptarët dhe jo nga krimi”, deklaroi Basha.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …