Shtëpia / Politika / Basha-Berisha-Kryemadhi me protestuesit, Rama ikën nga Kuvendi

Basha-Berisha-Kryemadhi me protestuesit, Rama ikën nga Kuvendi

#td_uid_1_5c7e48b91b0c5 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/luli-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7e48b91b0c5 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/luli-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7e48b91b0c5 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/luli-2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7e48b91b0c5 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/luli-3-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i janë bashkuar protestës së opozitës para Parlamentit. Por ndërkohë që ata kanë mbërritur të rrethuar nga qindra simpatizantë e qytetarë të ndryshëm, kryeministri Rama është larguar. I shoqëruar nga dhjetëra anëtarë të forcave të Gardës, kreu i qeverisë ka parashikuar një vizitë në Itali. Ndërkohë fjalën e kanë marrë kandidatët e opozitës që kanë refuzuar mandatin.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …