Shtëpia / Politika / Deputeti i PS: Viagrimi i Lulit që sheh ëndrra me sy hapur!

Deputeti i PS: Viagrimi i Lulit që sheh ëndrra me sy hapur!

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ironizon thirrjen e Bashës për popullit që të vijë në datë 16 mars para Kryeministrisë për të rrëzuar Ramën nga pushteti.”Ky tullumbaci i fryrë Lul Basha është figure shumë grotesk kur rreket të motivojë militantët se me 16 do e fshijë qeverinë! Mos u lodh me ba rrugën kot, se as me 16-të të shekullit tjetër, me protesta militantësh nuk bie qeveria! Viagrimi i Lulit vetem sa i jep zë çjerrjes duke parë ëndrra me sy hapur se do perfundojë qyl në zyrën e Kryeministrit! Tek e fundit… ëndrrat pa lek janë…! Lëre pastaj kur qesh kot si kinez i lumtur…haha” shkruan ai.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …