Shtëpia / Politika / Deputeti Ylli Shehu i përgjigjet Kryemadhit: Nuk jam tradhtar!

Deputeti Ylli Shehu i përgjigjet Kryemadhit: Nuk jam tradhtar!

Edhe pse ka thyer vendimin e partisë, Ylli Shehu mbërriti në Parlament për të bërë betimin pasi mori mandatin e lënë  nga Floida Kërpaçi të LSI-së. Po a ndihet tradhtar siç i ka quajtur Monika Kryemadhi?

“Unë nuk jam pjesë e strukturave të LSI-së për të vendosur nëse jam apo jo. Nëse më përjashtojnë është e drejta e tyre, mandati është i imi. Po të ndihesha tradhtar nuk do të isha këtu. Nuk mund të tradhtoj mijëra qytetarë që më kanë votuar, – tha ai për mediat. – Do jem në opozitë me qeverinë, normal”.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …