Shtëpia / Politika / Dorëzohen refuzimet e mandateve të deputetëve, Basha: Duan provokime!

Dorëzohen refuzimet e mandateve të deputetëve, Basha: Duan provokime!

Pas mbërritjes në ambientet jashtë selisë së KQZ, që ndodhet në brendësi të Pallatit të Kongreseve, krerët e opozitës së bashku, të kryesuar nga Lulzim Basha janë ndaluar nga policia në fillim dhe më pas janë lejuar. ‘Po tentojnë të na provokojnë, kërkojnë përplasje. KQZ nuk ka kërkuar mbrojtje”, – u shpreh Basha.

Pasi kanë hyrë në ambientet e brendshme, ish-deputetët tashmë, kanë dorëzuar në sekretari refuzimet e mandateve të deputetëve të pas listës.

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …