Shtëpia / Horoskopi / Horoskopi i seksit, çfarë parashikojnë yjet?!

Horoskopi i seksit, çfarë parashikojnë yjet?!

Dashuria dhe erosi… siç komandon zodiaku, shenjë për shenjë

Me Venusin në Ujor për shumicën e muajit mars, erosi është i ngjyrosur me të gjitha ngjyrat e ylberit dhe dëshira për shkelje të të gjithë zodiakut rritet pa masë. Marsi në Dem nuk është i kënaqur me mendimet apo dëshirat abstrakte të shprehura vetëm me fjalë, por kërkon një mishërim të shenjtë dhe konkret. Si do të arrijnë dymbëdhjetë shenjat të përballojnë këtë energji të nxehtë dhe elektrizuese? Horoskopi na zbulon se si seksualiteti do të përjetohet nga secila shenjë!

DASHI – Ai – Ideja e zhveshjes së mikes suaj më të mirë është shumë emocionuese, por ndoshta duhet të jeni të kënaqur ta bëni atë vetëm me sytë tuaj. Nëse jeni I fejuar dhe një shoqe e së fejuarës tuaj ju çmend, një dush i ftohtë mund të frenojë shpirtrat e nxehtë dhe t’ju kujtojë se sa shumë pasoja mund të ketë një tradhti.

Ajo – Ju nuk e keni studiuar në thellësi kamasutrën dhe, para se të gjeni pozicionin tuaj të preferuar, mund të jetë e nevojshme (për fat të keq ose për fat të mirë?) për të ndryshuar disa partnerë shtrati. E megjithatë, nëse përqendrohesh në përpjekjen për të kënaqur vetëm një, intensivisht dhe ekskluzivisht, ju mund të kënaqni këndshëm të gjitha shqisat tuaja.

DEMI – Ai – Me Marsin në shenjën tuaj për gjithë muajin, performanca juaj seksuale duhet të ndjekë standardet e Rocco Siffredi: gjëja më e rëndësishme është ta besosh atë! Energjitë fizike nuk mungojnë dhe ju jeni në gjendje të mbani maratona erotike të gjata dhe intensive. Venusi ndërkohë ju paralajmëron për gratë ekstravagante, të cilat mund të propozojnë një ménage një trois.

Ajo – Ju jeni shumë kapriçioze dhe para se të jepni veten te mashkulli juaj, ju jeni ajo që garantoni angazhimin maksimal për t’u çmendur me kënaqësi. Por, kujdes: me fjalë janë të gjithë të mirë dhe, në momentin vendimtar, ju mund të jeni shumë të zhgënjyer nga performanca. Për të mos dobësuar dëshirat e partnerit, kujdesuni më shumë për anën tuaj estetike, madje edhe intime!

BINJAKËT – Ai – Është një fakt që në momentet më të nxehta ju pëlqen të humbisni veten në biseda të gjata, por këtë muaj duket se dini të kaloni shpejt në fakte, me lehtësi të madhe. Në shoqërinë e një të dashuri që ju pushton me mendjen e tij, kënaqësia juaj mund të arrijë yjet. Drita e kuqe: ju jeni seriozisht duke rrezikuar të bini në dashuri.

Ajo – Ngacmimi i zonave erotike të partnerit tuaj është definitivisht loja më emocionuese dhe argëtuese e muajit. Akulli, nutella dhe pana mund të jenë aleatë të mirë për betejat tuaja më të shquara dhe mëkatare. Eksitimi gjithashtu është i përshtatshëm garantojnë një shpërthim kënaqësie si për ju dhe për partnerin tuaj me fat.

GAFORRJA – Ai – Me të vërtetë mendoni se mund t’i bindni disa gra që të vijnë në shtrat me ju, duke u treguar atyre të gjitha problemet tuaja të trishtuara? Pavarësisht problemeve të gjithë duan të argëtohen në shtrat. Prandaj yjet ju këshillojnë që të përqendroheni në strategji të tjera, të tilla si komplimente të papritura ose puthje të vjedhura (dhe jo vetëm në buzë).

Ajo – Nëse ndiheni e vetmuar, mos e humbni shpresën, sepse në fund të muajit, Venusi me siguri do të sjellë frymë ajri të pastër në jetën tuaj të dashurisë. Ndërkohë, nuk është e ndaluar të jetosh një histori seksi me dikë, pa angazhim dhe me pritjet e sindikatave të përjetshme. Saturni këshillon një dashnor me flokë të bardhë, më të pjekur dhe më me përvojë se ti. Lëreni veten të udhëzoheni!

LUANI – Ai – Me kaq shumë Planete në aspektin disonant, nuk përjashtohet që në këtë muaj mund të ndodhë disa herë për të bërë shkrepje. Është e rëndësishme të mos e mbani këtë famë midis predikut tuaj të ardhshëm papal. Hiqni dorë nga justifikimet me partnerin tuaj, tani të lodhur duke mos marrë nga ju edhe vëmendjen e duhur seksuale.

Ajo – Nëse nuk i tregoni qartë partnerin tuaj se çfarë ju pëlqen dhe çfarë ju eksiton, nuk mund të prisni që ai ta kuptojë vetë. Ju mund të shpresoni, por gjatë pritjes, mund të ndodhë që dëshira juaj të zhduket ngadalë, duke ju lënë të thatë (madje edhe në kuptimin literal të termit) si ju dhe atë. Është më mirë të braktisësh çdo formë modestie.

VIRGJËRESHA – Ai – Marsi dhe Plutoni në aspektin e mirë për gjithë muajin, ju bëjnë një dashnor të fuqishëm dhe të pasionuar. Pas shfaqjeve tuaja me cilësi të lartë, partneri juaj do të ndjehet i kënaqur dhe i lumtur edhe pa i thënë se e doni. Nëse qëllimi juaj është të riprodhoni, yjet pajtohen me ju dhe ju bëjnë të kombinoni biznesin me kënaqësi. Çfarë doni më shumë?

Ajo – Lilith mund të insinuojë mendimet mëkatare në mendjen tuaj që kanë një protagonist një koleg të veçantë dhe të bukur (dhe ndoshta një të huaj). Pas joshjes me kujdes, mund të dëshironi të provoni komoditetin e tavolinës së re të shefit tuaj. Marsi në Dem ju bën veçanërisht të guximshëm dhe të paduruar.

PESHORJA – Ai – Nëse yjet ju detyrojnë të kaloni shumë kohë në ambiente të mbyllura, shfrytëzoni rastin për të kontrolluar se stema e shtratit tuaj është ende rezistente. Dashnorët tuaj (por edhe vetëm një për të kënaqur dëshirat tuaja djegëse) nuk presin gjë tjetër, veçse të joshen të pushtohen dhe të duhen nga ju, në çdo mënyrë, në çdo kohë dhe në çdo vend.

Ajo – Netët e panumërta dhe të paharrueshme të pasionit, këtë muaj mund të të bëjnë të humbasësh mendjen tënde. Në fakt, nuk ndodh shpesh që të shihni se ju jeni të prishur për një takim biznesi ose një party në një vend elegant. Pas takimeve me dritën e kuqe, bëhuni gati për të humbur kontrollin dhe harroni orën brenda çantës tuaj.

AKREPI – Ai – Ju në thelb besoni në seksin reparativ, sidomos pas një lufte të nxehtë, por partneri juaj mund të mos jetë i mendimit tuaj. Seksi pa përfshirje mendore (dhe ndoshta edhe sentimental) këtë muaj është shumë zhgënjyes: është e domosdoshme që të rifitoni partnerin tuaj, duke bërë dashuri më parë me kokën e tij dhe pastaj me trupin e tij.

Ajo – Pa një jetë erotike plot kënaqësi, ju nuk jeni të gatshëm të mbani një marrëdhënie të gjatë, ku flaka e pasionit thuajse shuhet. Ideja e një të dashuri ju mashtron, por në fakte konkrete një histori klandestine mund të jetë edhe më pak e kënaqshme se ajo zyrtare. Ju vetëm duhet të ngushëlloni veten.

SHIGJETARI – Ai – Ju nuk keni nevojë për një film pornografik, por një skenë e shkurtër erotike e çdo filmi sentimental është e mjaftueshme për të ndezur dëshirat tuaja më të shenjta. Gratë dhe të dashurit gëzojnë efektet e dobishme të Yjeve në punën tuaj seksuale. Arma sekrete për të sjellë një grua në shtrat me ju është që ta bëni atë të qeshë me shakatë tuaja.

Ajo – Lilith në Ujor mund t’ju vërë në krye të dëshirave tuaja me çdo kusht të fotografoni partnerin pasi të keni bërë dashuri me të. Nuk të intereson nëse ai është i mërzitshëm dhe ju jeni gati të merrni fotot tuaja në momentin që më së pakti e prisni. Përpos të gjithave, kjo lojë mund të jetë shumë emocionuese dhe argëtuese për të dy.

BRICJAPI – Ai – Marsi ju bën shumë të nxehtë dhe këtë muaj partneri juaj mund të jetë i befasuar kur ju dëgjon dhe ju sheh kaq të etur për të. Dëshira juaj për të poseduar mund të rezultojë në skena të tmerrshme të xhelozisë. Nuk është e lehtë të vazhdosh me ritmet e tua: mos harroni të ndaloni dhe të merrni frymë.

Ajo – Megjithëse nuk jeni veçanërisht fizikisht i sëmurë, ju mund të ndjeni një nevojë të veçantë për kontakt fizik me partnerin tuaj këtë muaj. Bashkimi seksual ju bën të ndiheni të sigurt dhe t’ju sigurojë edhe pas ditëve më të vështira. Sapo të largoheni, jeni gati të bëni diçka për të parë partnerin tuaj të kënaqur.

UJORI – Ai – Nëse mund të matësh epshin tënd, këtë muaj vlera do të ishte shumë e lartë. Sidoqoftë, duke qenë me idenë të bëni seks disa herë në ditë me partnerin tuaj ose me ndonjë dashnor, ju mund të harroni pa dashje të jeni të butë në lëvizjet tuaja. Pas një mbrëmjeje shumë të nxehtë, një mesazh i bukur është gjithmonë i këndshëm!

Ajo – Me Lilith dhe Venusin në shenjën tuaj, këtë muaj ju mund të nisni mesazhe të joshjes edhe pa dëshiruar me vetëdije. Rezultati është që të ketë një numër të njerëzve që duan të kalojnë një natë seksi të egër me ju. Nëse ajo që ju doni është një histori e rastit, ju jeni të kënaqur. Nëse doni dashuri, jini më selektive!

PESHQIT – Ai – Në botën tuaj imagjinare ekziston një harem ku shumë gra luftojnë për të bërë dashuri me ju, madje njëkohësisht. Në realitet, megjithatë, ju përpiqeni të pranoni perversionet tuaja dhe partneri juaj mund të ndihet pak i parehatshëm para heshtjeve tuaja, pasi të bëni gjithçka për të parë ndonjë shprehje të vogël të kënaqësisë në fytyrën tuaj.

Ajo – Ndoshta është e vërtetë që në dashuri fiton ai që ik, por nëse flisni për seksin ju duhet të rishikoni strategjitë tuaja. Nëse doni të bëni zjarr dhe flakë me një njeri që ju ka pritur për disa kohë, nuk është gjithmonë e përshtatshme të thuash jo. Në rast të një abstinence të gjatë, në fund të muajit do të gjeni shumë vullnetarë për t’i dhënë fund dëlirësisë tuaj të tmerrshme dhe të rreme. /Shqip

 

Shiko dhe këto

Horoskopi i fundjavës nga Paolo Fox/ Ja shenjat që duhet të kenë më shumë kujdes

Dashi Në fundjavë hëna do të jetë shumë interesante. Në këto ditë ju do të …