Shtëpia / Show Bizz / Modelja seksi dhe bashkëshorti nuk paguajnë qiranë!

Modelja seksi dhe bashkëshorti nuk paguajnë qiranë!

Së bashku me bashkëshortin e saj ajo ka një pasuri prej rreth 18 milionë dollarë, por ajo nuk paguan qiranë. Sipas raporteve nga “New York Post”, Emily Ratajkowski është në telashe bashkë me Sebastian Bear-McClard, me të cilin cili u martuan në shkurt 2018.

Modelja dhe producenti jetojnë në një papafingo në Nju Jork, në lagjen “Noho” dhe duke përdorur një ligj të vjetër që lejon artistët në vështirësi të pezullojnë pagesën e qirasë, kanë një borxh prej 120 mijë dollarë.

Avokati i producentit bën për faktin se Sebastian dëshiron të mos largohet nga papafingo dhe lagjia në të cilën ai ka jetuar gjithmonë, por sipas pronarit të ndërtesës, çifti nuk do të paguante nga viti 2017 dhe tani ka paraqitur një ankesë duke kërkuar pagesa të prapambetura.

Burri i Emily ka jetuar në ndërtesë që nga viti 2013. Kontrata do të kishte skaduar katër vjet më vonë, por që atëherë producenti ka refuzuar të paguajë 5.000 dollarë. Ekziston një ligj që ndalon dëbimin e artistëve në vështirësi që jetojnë në papafingo, ashtu si ajo e Ratajkowskit, e cila nuk ka përdorim rezidencial. A do të fitojë modelja dhe bashkëshortin në betejën për të mbrojtur folezën e tyre të dashurisë?

#td_uid_4_5c7eac0734612 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/fole-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_4_5c7eac0734612 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/fole-4-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_4_5c7eac0734612 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/fole-5-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_4_5c7eac0734612 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/fole-6-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_4_5c7eac0734612 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/fole-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Almeda Abazi merr dhuratën super luksoze nga aktori i famshëm turk (FOTO)

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të komentuar në mediat shqiptare …