Shtëpia / Aktualitet / Ndalohet një polak në Kakavijë, kërkohet nga Interpol si vrasës me pagesë

Ndalohet një polak në Kakavijë, kërkohet nga Interpol si vrasës me pagesë

Policia e Kakavijës ka shoqëruar sot një shtetas polak me identitet të rremë, i cili dyshohet të ketë gisht në një vrasje të kryer në kryeqytetin e Greqisë, Athinë.

Policia Shtetit menjëherë ka nisur punën për të zbardhur veprimtarinë e të ndaluarit në pikën kufitare.

Shtetasi i huaj, i cili dyshohet të jetë polak po ikte nga Shqipëria në Greqi duke përdorur një pasaportë false, por është pikasur nga autoritetet doganore.

Sipas të dhënave të para thuhet se i ndaluari është një vrasës me pagesë dhe i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …