Shtëpia / Politika / Protesta e opozitës/ Minareja e xhamisë së “Namazgjasë” mbushet me snajpera

Protesta e opozitës/ Minareja e xhamisë së “Namazgjasë” mbushet me snajpera

Opozita protestoi sot para Parlamentit nën masa të rrepta sigurie nga ana e policisë së Shtetit dhe kryesisht tubimi ishte i qetë, përveç disa kapsollave dhe flakadanëve të hedhur nga turma e qytetarëve.

Por, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu duke ju referuar “shtetrrethimit” që bëri policia, ka publikuar në Facebook disa foto, ku shihen oficerë policie me snajpera, që mbikëqyrin protestën nga minareja e xhamisë së Namazgjasë.

Sipas tij, dikush duhet të protestojë për këtë mungesë respekti ndaj faltoreve, ndërsa bën thirrje edhe për nisjen e hetimeve.

#td_uid_1_5c7ece06982c5 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/53325202_2330074477229537_8486033702407634944_n-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7ece06982c5 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/53439630_2330074517229533_3822477076183646208_n-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7ece06982c5 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/53089504_2330074597229525_1529507643029192704_n-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7ece06982c5 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/53410249_2330074483896203_6419963186727878656_n-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

POSTIMI I TRITAN SHEHUT:

Institucionet fetare nuk janë mjedise ku shteti mund te vendose “specialiste” e mjete te sofistikuara për të përgjuar masën e njerëzve, qe proteston afër tyre pikërisht kundër mos respektimit te te drejtave etj, nga qeverisja.

Pamjet qe duken nga Xhamia prane Kuvendit gjate protestës së sotme, flasin vetë.

Ndërsa disa ditë më pare po kjo Rilindje u akuzua për tentative “futje duarsh” ne proceset e votimit pikerisht te Komunitetit Musliman.

Dikush duhet te ngreje zerin e te protestoje per kete mungese respekti ndaj ketyre strukturave, shperdorim te pushtetit, qe ne realitet keshtu mund t’i komprometoje edhe ato institucione te nderuara, te besueshme e larg politikes.

Ne mënyrë absolute kjo ndodhi e shëmtuar dhe e përsëritur duhet te behet objekt i nje procesi hetimor serioz e te thelluar.

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …