Shtëpia / Politika / Rama futet me makinë në Kuvend, kundërvajtje nga pedonalja (Video)

Rama futet me makinë në Kuvend, kundërvajtje nga pedonalja (Video)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur rreth orës 9:30 në oborrin e Parlamentit me makinën e tij. Ndryshe nga shumë deputetë dhe ministra që janë futur në parlament më këmbë, Rama ka preferuar të shkojë me makinë deri në derën e parlamentit duke kaluar nga pedonalja.

Para tij ka qenë zëvendës kryeministri Erion Braçe që ka mbërritur në parlament më këmbë. Opozita e bashkuar ka thirrur në protestë qytetarët sot kundër qeverisë.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7JfYxp3Zs74?feature=oembed&w=640&h=360]

Balkanweb

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …