Shtëpia / Politika / “Shpërthen” analisti: Hyni me tank i bëni mu*in Ramës! Noka: Do t’ia bëjmë!

“Shpërthen” analisti: Hyni me tank i bëni mu*in Ramës! Noka: Do t’ia bëjmë!

Një tjetër episod i ashpër debati është regjistruar në emisionin “Dritare” në Neës24 midis analistit Shpëtim Nazarko dhe ish-ministrit të Brendshëm nga PD, Flamur Noka.

Demokrati Noka tha se Edi Rama ka dy rrugë për të zgjedhur, ose të largohet vetë ose në të kundërt do të largohet nga populli përmes protestave.

Nga ana tjetër, Nazarko replikoi ashpër me të duke i thënë se PD mund të hyjë sot me tank si në ’97 në Kryeministri, por kjo do të dëmtonte rëndë vendin.

Noka ju përgjigj duke thënë se “s’ka parë asgjë akoma”.

DEBATI:

Flamur Noka: Edi Rama ka dy rrugë, ose do të largohet me vullnetin e tij se do të largohet nga popullin.

Shpëtim Nazarko: Sepse ti mund t’i hysh me tank dhe mund ti bësh m**** kryeministrit në tavolinë si në ‘98.

Flamur Noka: Do t’ia bëjmë. Prisni se nuk keni parë gjë akoma. Ai do të rrethohet në shtëpi dhe do të paralizohet. Nuk do të ketë asnjë mundësi që të dalë nga bunkeri.

Ylli Shehu: E kam marr vesh se LSI më ka përjashtuar. Unë do të jem në opozitë. Unë me njerëzit e ia nuk mund të bëjë politikë, por do të jem i drejtpërdrejtë.

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …