Shtëpia / Aktualitet / Tensione në protestë, shashka dhe tymuese drejt kordonit të policisë

Tensione në protestë, shashka dhe tymuese drejt kordonit të policisë

Një nga një protestues dhe deputetë të opozitës po mbajnë fjalën para parlamentit. Megjithëse nuk ka pasur konfrontime, protestuesit kanë hedhur shashka e tymuese në oborrin e parlamentit duke prishur disa herë radhët e policisë dhe me vuvuzela kanë kërkuar largimin e kryeministrit.

Gjithashtu, protestuesit i vënë zjarrin një gome dhe zona e protestës është mbuluar nga tym

“Rama ik!” kanë qenë thirrjet e tyre. Ndërkohë një ambulancë ka marrë me barelë një prej protestuesve i cili është ndjerë keq.

#td_uid_1_5c7e65ced577e .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/5c7e587f2fe1fpankarta-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7e65ced577e .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/5c7e589ce3868pankarta-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7e65ced577e .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/5c7e58a73fa24tymuese-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …