Shtëpia / Politika / “Tirana në shtetrrethim, po ndalohen qytetarët” (Video)

“Tirana në shtetrrethim, po ndalohen qytetarët” (Video)

PD akuzon policinë se nuk lejon qytetarët të lëvizin lirshëm. Partia Demokratike ka nxjerrë edhe videon ku duken masat e marra nga policia dhe kordonët e vendosur mes Galerisë së Arteve dhe Ministrisë së Brendshme.

Sipas PD, policia iu merr kartat e identitetit qytetarëve.

“Tirana ne shtetrrethim! Qytetarët nuk lejohen të lëvizin lirshëm në rrugët e kryeqytetit. Qindra forca policie mbajnë të rrethuar pedonalen mes Galerisë së Arteve dhe Ministrisë së Brendshme. Policia u merr kartat e identitetit qytetarëve që kërkojnë të kalojnë në këtë rrugë”, deklaron PD.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=DZpenskYhR0?feature=oembed&w=640&h=360]

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …