Shtëpia / Sociale / Vora i vë kyçin bashkisë, administrata në protestë

Vora i vë kyçin bashkisë, administrata në protestë

Bashkia e Vorës ka mbyllur dyert ditën e sotme, pasi administrata i është bashkuar protestës së opozitës para Kuvendit kundër qeverisë Rama.

Denoncimi është bërë nga deputeti socialist Sadi Vorpsi, i cili shkruan se ky është modeli i qeverisjes së kësaj opozite.

“Modeli qeverisës i opozitës…Sot në Bashkinë e Vorës, asnjë shërbim për qytetarët. E gjithë administrata në protestë…”, shkruan Vorpsi. Bashkia e Vorës drejtohet nga Fiqiri Ismaili i zgjedhur nga PD-ja.

Shiko dhe këto

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e …