Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Futi gomarin me zor në makinë, autori nën akuzë (Video)

Futi gomarin me zor në makinë, autori nën akuzë (Video)

Në vitin 2015, videoja e një gomari të detyruar të hynte në një makinë “Fiat 126” shkaktoi një ndjesi të madhe.

Një gjest që tani mund t’i kushtojë shumë shtrenjtë Tony Provenzanos, autori i gjestit. 37-vjeçari përfundoi para gjyqtarit në Termini Imerese, Palermo.

Ai është akuzuar për keqtrajtim të kafshëve, sipas akuzës sepse me “mizori dhe pa nevojë ai abuzoi ndaj një gomari me një sjellje të padurueshme për shkak të karakteristikave të tij etologjike, në veçanti duke e detyruar atë të hyjë në një makinë”.

Gjykatësi udhëzoi një veteriner për të përgatitur një vlerësim pas shikimit të një videoje të postuar në Youtube, në të cilën skena u filmua.

Klikoni këtu për të parë videon

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …