Shtëpia / Politika / Kriza politike, zv.ambasadorja e SHBA-së në zyrën e Bashës

Kriza politike, zv.ambasadorja e SHBA-së në zyrën e Bashës

E ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA-së do të takojë kryetarin e PD-së, Lulzim Basha lidhur me situatën politike në të cilën ndodhet vendi. Takimi pritet të mbahet në orën 11:00 në selinë e PD-së.

Takimi vjen një ditë pas protestës së djeshme para Parlamentit, por edhe thuajse 10 ditë para asaj popullore, siç e ka cilësuar Basha, në 16 mars, e cila sipas tij do të jetë vendimtare për të rrëzuar nga pushteti kryeministrin Rama.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …