Shtëpia / Politika / “E kam me vete zërin tënd”/ Mesazhi i Braçes për Aneta Ramën: Lamtumirë, të jesh në paqe mike e mirë

“E kam me vete zërin tënd”/ Mesazhi i Braçes për Aneta Ramën: Lamtumirë, të jesh në paqe mike e mirë

Zëvendës kryeministri Erjon Braçe ka postuar në rrjetet sociale një mesazh për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës, nënës së kryeministrit Edi Rama.

“Të jesh në paqe mike e mirë!  E kam me vete zërin tënd, revoltën që na bente bashke;

Mirësinë TËNDE! Lamtumirë!”, shkruan Braçe.

Lajmin për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës e bëri të ditur vetë djali i saj, kryeministri Rama përmes një postimin në facebook.

“Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë.

E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush.

Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mam”– shkruante Rama teksa poston foton e saj.

g.kosovari

Burimi : / JavaNews.al

Shiko dhe këto

“Nexhmija prap?!”, Manjani shokon me komentin për Aneta Ramën, komentuesit e “masakrojnë”: Turp për ty!

Ditën e sotme u nda nga jeta nënë e Kryeministrit Edi Rama, Aneta. Aktorë të …