Shtëpia / Politika / Haradinaj me pushime në Vlorë, ish-deputeti i LSI e fton për darkën e Bajramit/ Po rregullat e COVID?

Haradinaj me pushime në Vlorë, ish-deputeti i LSI e fton për darkën e Bajramit/ Po rregullat e COVID?

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, familja dhe disa të afërm të tij kanë nisur pushimet e verës në bregdetin shqiptar.

Ndërkohë teksa festa e Kurban Bajramit i ka gjetur në qytetin bregdetar të Vlorës, ish-deputeti i LSI-së Flamur Çelaj ka shtruar dje një darkë për  Haradinajn dhe mysafirët nga Kosova.

Këtë Çelaj e ka treguar përmes një postimi në Facebook ku shkruan se ndihet i nderuar që ka Haradinajn në tryezën e festës së Kurban Bajramit.

I nderuar të kem Ramushin dhe familjen e tij të mrekullueshme në tryezën e festës së Kurban Bajramit.Gëzuar dhe Mbarësi për gjithë Shqiptarët! Allahu Ju Bekoftë.”-ka shkruar Çela.

Megjithatë bie në sy fakti se pavarësisht se Shqipëria është në një gjendje aspak të mirë të pandemisë gjithashtu edhe Kosova, në tryezën për festën e Bajramit nuk është respektuar aspak distanca sociale.

g.kosovari

Burimi : / JavaNews.al

Shiko dhe këto

“Nexhmija prap?!”, Manjani shokon me komentin për Aneta Ramën, komentuesit e “masakrojnë”: Turp për ty!

Ditën e sotme u nda nga jeta nënë e Kryeministrit Edi Rama, Aneta. Aktorë të …