Shtëpia / Politika / Sot mbërrijnë afganët e parë në Tiranë, ministrja Xhaçka takon ambasadoren e SHBA-së

Sot mbërrijnë afganët e parë në Tiranë, ministrja Xhaçka takon ambasadoren e SHBA-së

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka takon ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim.

Ky takim vjen pak orë para se të mbërrijnë në Shqipëri grupi i parë i afganëve.

Grupi i parë pritet të mbërrijë në Shqipëri rreth orës 16:30 dhe dy janë vendet ku do të strehohen, dy godina të konvikteve në Qytet Studenti dhe në disa hotele në Durrës.

Në përfundim të takimit pritet që të ketë edhe një deklaratë për shtyp nga ministrja dhe ambasadorja.

j.l./ dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …