Shtëpia / Politika / “Hipokriti ka frikë se mund të dalë në shesh e vërteta”, Ilir Meta shpërndan mesazhin e Papa Franceskut: Në politikë s’është gjë e rrallë të takohesh me hipokritë

“Hipokriti ka frikë se mund të dalë në shesh e vërteta”, Ilir Meta shpërndan mesazhin e Papa Franceskut: Në politikë s’është gjë e rrallë të takohesh me hipokritë

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë mesazhin që bëri sot Papa Francesku, i cili u ndal te ‘Virusi i hipokrizisë’.

Në mesazhin e tij Ati i Shenjtë thekson se në politikë nuk është gjë e rrallë të takohesh me hipokritë, të cilët jetojnë një jetë të dyfishtë, atë publike e atë private, që ndryshojnë si nata me ditën. Sipas kreut të shtetit ky mesazh është kaq aktual edhe për shoqërinë tonë.

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …