Shtëpia / Politika / “Ti ishe mirë, po na more në qafë me këlyshët që le prapa”. Postimet e Berishës projektojnë Lulin si “armikun e ri të brendshëm” në PD

“Ti ishe mirë, po na more në qafë me këlyshët që le prapa”. Postimet e Berishës projektojnë Lulin si “armikun e ri të brendshëm” në PD

Ndërkohë që shtatori afron dhe ka një ultimatum amerikan për lënien e Berishës jashtë sesionit të ti parlamentar, ky i fundit vijon poston foto nostalgjike për ndjekësit e tij në rrjete sociale.

Prej tyre mësohet edhe “humori” i ditës tek militantët e PD. Nga komentet poshtë postimeve dallohet qartë pezmatimi i tyre me kreun aktual të PD.

Tē mësuar nga “lideri historik” që ta gjejnë fajtorin çdo herë diku tjetër e asnjëherë te vetja, Luli duket tashmë i prijektuar si “armiku i ri i brendshëm” i bazës së PD:

n.s. / dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …