Shtëpia / Politika / EMRAT: Aktori i humorit risi në Kryesinë e PD, zbardhen 60 emrat, kush janë kandidatët në garë

EMRAT: Aktori i humorit risi në Kryesinë e PD, zbardhen 60 emrat, kush janë kandidatët në garë

Lista më poshtë, zbulon të gjithë personat që janë në garë për një pozicion brenda Kryesisë së Partisë Demokratike.

Në listë shihet që ka larmishmëri emrash, që nga aktori i njohur i humorit Julian Deda që është një risi për këtë garë deri të rikonfirmimi i emrave si Aldo Bumçi, Bardh Spahia, Çlirim Gjata, Enno Bozdo, Ervin Salianji, Oerd Bylykbashi e Gert Bogdani.

Kryesia e PD do të zgjidhet sot pasdite në mbledhjen që do të zhvillohet në 18:00, ku bashkë me kryesinë do të formalizohen edhe emrat për komisionet Parlamentare dhe sekretariatet në parti.

Kandidatët për Kryesi:

AGRON GJEKMARKAJ

AGRON KAPLLANAJ

AGRON SHEHAJ

AKIL KRAJA

ALDO BUMCI

ARBI AGALLIU

BARDH SPAHIA

BLEDJON NALLBATI

ÇLIRIM GJATA

DASHNOR SULA

ENNO BOZDO

ERVIN SALIANJI

FATBARDH KADILLI

FATION VEIZAJ

FERDINANT XHAFERAJ

FITIM ZEKTHI

FLAMUR NOKA

GAZMEND KODUZI

GENC DEROMEMA

GENT STRAZIMIRI

GERT BOGDANI

HELIDON BUSHATI

IGLI CARA

ISUF ÇELAJ

JAMARBER MALLTEZI

JULIAN DEDA

KASEM MAHMUTAJ

KASTRIOT PIROLI

KLEVIS BALLIU

KRESHNIK ÇOLLAKU

LEFTER GESHTENJA

LUAN BAÇI

LUÇIANO BOÇI

OERD BYLYKBASHI

RAMADAN LIKAJ

ROLAND BEJKO

SAIMIR KORRESHI

SELADIN JAKUPLLARI

TOMOR ALIZOTI

TRITAN SHEHU

XHELAL MZIU

XHEMAL GJUNKSHI

ZEF HILA

KANDIDATET

ZHENI GJERGJI

ANDIA ULLIRI

DHURATATYLI (ÇUPI)

EMIMA KOLIQI

ENKELEJDA SALLAKU

ENRIKETA PAPA

ENTELA SHEHAJ

ERALDA BANO (TASE)

ILDA DHORI

IRENA PROGNI

IZMIRA ULQINAKU

JUELA HAMATI

LINDITA METALIAJ

MERITA BAKIU

MIMOZA HASEKIU

MIRELA TABAKU

NEVILA XHINDI

ORJOLA PAMPURI

SORINA KOTI

TAULANDA JUPI

 

j.l./ dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …