Shtëpia / Politika / EMRAT: PD publikon listën e anëtarëve të rinj të Kryesisë, për herë të parë me 4 nënkryetarë

EMRAT: PD publikon listën e anëtarëve të rinj të Kryesisë, për herë të parë me 4 nënkryetarë

Partia Demokratike ka zyrtarizuar përbërjen e kryesisë së re të zgjedhur nga Këshilli Kombëtar, si dhe organet e tjera drejtuese.

Partia me kryetar Lulzim Bashën dhe me sekretar të përgjithshëm Gazment Bardhin do të ketë për herë të parë katër nën-kryetarë. Ata janë: Alfred Rushaj, Enkelejd Alibeaj, Grida Duma, Jorida Tabaku.

Më poshtë, janë emrat e drejtuesve të rinj dhe funksionet e tyre në PD.

KRYETAR

Lulzim Basha

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM

Gazment Bardhi

NËNKRYETAR

Alfred Rushaj

Enkelejd Alibeaj

Grida Duma

Jorida Tabaku

KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Paloka

KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Flutura Açka

KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR

Jemin Gjana

SEKRETAR ORGANIZATIV

Ervin Minarolli

SEKRETAR I BURIMEVE NJERËZORE

Arta Sakja

SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN

Belind Këlliçi

SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE

Ledina Mandia

SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT

Flamur Hoxha

SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK

Jonila Godole

SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE

Ivi Kaso

SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN

Greta Bardeli

SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL

Taulant Zeneli

SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE

Orjela Nebiaj

SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL

Endri Hasa

KRYETARE E LIDHJES DEMOKRATIKE TË GRUAS

Albana Vokshi

SEKRETAR I MARRËDHËNIEVE ME JASHTË

Arben Kashahu

ZËDHËNËS

Ina Zhupa

ANËTARË TË ZGJEDHUR

Agron Gjekmarkaj

Aldo Bumci

Dhurata Tyli (Çupi)

Ervin Salianji

Fitim Zekthi

Flamur Noka

Gent Strazimiri

Gert Bogdani

Juela Hamati

Kreshnik Çollaku

Lindita Metaliaj

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Taulanda Jupi

Tomor Alizoti

Dje, Partia Demokratike votoi për ekipin e ri që do të përballet në betejë politike me qeverinë “Rama 3”.

Nga zgjedhjet u vendos që PD të ketë 4 nënkryetarë, ndërkohë që u vendosën edhe postet e reja në grupet parlamentare.

Ndryshime pati edhe në struktura të tjera, pasi në vend të Bujar Nishanit, Edi Paloka është zgjedhur Kryetari i Këshillit Kombëtar.

Po ashtu kanë vendosur që të dalin kundër paktit Rama-Berisha për Kushtetutën në vitin 2008, duke propozuar ndryshime në librin themeltar të shtetit.

 

j.l./ dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …