Shtëpia / Politika / PD shpall fituesit e kryesisë/ Jashtë liste mbetet dhëndri i Berishës dhe kritikët e Bashës

PD shpall fituesit e kryesisë/ Jashtë liste mbetet dhëndri i Berishës dhe kritikët e Bashës

Partia Demokratike ka konfirmuar listën me emrat fitues të Kryesisë së PD, të cilët janë 10 burra dhe 5 gra.

Emrat fitues

-Gert Bogdani

-Agron Gjekmarkaj

-Tomorr Alizoti

-Ervin Salianji

-Flamur Noka

-Oerd Bylykbashi

-Kreshnik Collaku

-Aldo Bumci

-Fitim Zekthi

-Gent Strazimiri

-Oriola Pampuri

-Dhurata Cupi

-Juela Hamati

-Taulanta Jaupi

-Lindita Metaliaj

Jashtë kryesisë ka mbetur dhëndri i Berishës, Jamarbër Malltezi, Fatbardh Kadilli, Enno Bozdo dhe Agron Shehaj. Kujtojmë se Kadilli dhe Shehaj, kritikë të Bashës, ishin kandidatë për kryetarë partie në zgjedhjet e 13 qershorit por fitoren e mori sërish Lulzim Basha.

 

o.j/dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …