Shtëpia / Politika / Meta dekreton datën, Kuvendi me deputetët e rinj mblidhet më 10 shtator

Meta dekreton datën, Kuvendi me deputetët e rinj mblidhet më 10 shtator

Kuvendi i ri nis punimet më dhjetë shtator. Presidenti Ilir Meta ka dekretuar datën e thirrjes së mbledhjes së parë.

Kuvendit aktual i mbaron afati më 9 shtator dhe një ditë më pas mblidhet i riu. Kështu, më 10 shtator në orën 10:00 nis mbledhja e parë e Legjislaturës së X-të të Kuvendit të Shqipërisë.

Ndërkohë, në Kuvend do të rikthehen pas më shumë se dy vitesh nga djegia e mandateve në bllok, dy partitë e opozitës, PD dhe LSI.

o.j/dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …