Shtëpia / Politika / EMRAT/ Nga Ditmir Bushati te Ilir Beqja e Mimi Kodheli, kush janë anëtarët e Kryesisë së re të PS! Mbeten jashtë Fatmir Xhafaj dhe Pjerin Ndreu

EMRAT/ Nga Ditmir Bushati te Ilir Beqja e Mimi Kodheli, kush janë anëtarët e Kryesisë së re të PS! Mbeten jashtë Fatmir Xhafaj dhe Pjerin Ndreu

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar dhe ka zgjedhur anëtarët e Kryesisë së PS. Në votimin për 10 kandidate burra, kane mbetur jashte Fatmir Xhafaj, Pjerin Ndreu, Ervin Demo, Eduard Shalsi.

Fituesit
Pandeli Majko
Erion Braçe
Ditmir Bushati
Ilir Beqja
Arben Pëllumbi
Armando Subashi

Mbetën jashtë
Fatmir Xhafaj
Pjerin Ndreu
Ervin Demo
Eduard Shalsi

Nga 10 kandidate gra emrat fitues që kanë marrë besimin e Asamblesë së PS për anëtare të Kryesisë janë si më poshtë:

Fitueset

Olta Xhaçka

Belinda Balluku

Evis Kushi

Ogerta Manastirliu

Blerina Gjylameti

Mimi Kodheli

Kandidatet që nuk fitojnë garën për Kryesinë e PS janë Ermonela Felaj, Milva Ekonomi, Klotilda Ferhati dhe Almira Xhangulla.

 

o.j/dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …