Shtëpia / Politika / EMRAT: Rama prezanton 12 drejtuesit e rinj politikë të qarqeve, Balla largohet nga Elbasani, nuk përmendet Braçe

EMRAT: Rama prezanton 12 drejtuesit e rinj politikë të qarqeve, Balla largohet nga Elbasani, nuk përmendet Braçe

Kryeministri Edi Rama njoftoi 12 drejtuesit e rinj politikë të qarqeve.

Surpriza është Taulant Balla.

Deputeti historik i PS në Elbasan, largohet për të marrë drejtimin e Fierit.

Gjithashtu, Bledi Çuçi largohet nga Gjirokastra për të drejtuar qarkun e Beratit.

12 drejtuesit politikë të PS në qarqe:

Fier: Taulant Balla

Elbasan: Damian Gjiknuri

Vlorë: Arben Ahmetaj

Shkodër: Edona Bilali

Kukës: Elisa Spiropali

Durrës: Ardian Çela

Berat: Bledi Çuci

Gjirokastër: Mirela Kumbaro

Dibër: Ulsi Manja

Lezhë: Blendi Klosi

Tiranë: Erion Veliaj.

Kryeministri nuk njoftoi drejtuesin e ri politik të qarkut të Korçës, ndërsa aktualisht është ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.

j.l./ dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …