Shtëpia / Politika / Zgjidhen 6 gratë anëtare të Kryesisë së PS-së, fitojnë Kodheli dhe Gjylameti dhe 3 ministret Xhaçka, Balluku e Manastirliu

Zgjidhen 6 gratë anëtare të Kryesisë së PS-së, fitojnë Kodheli dhe Gjylameti dhe 3 ministret Xhaçka, Balluku e Manastirliu

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar dhe ka zgjedhur 6 gratë anëtarë të Kryesisë së PS. Nga 10 kandidate emrat fitues që kanë marrë besimin e Asamblesë së PS për anëtare të Kryesisë janë si më poshtë:

Olta Xhaka

Belinda Balluku

Evis Kushi

Ogerta Manastirliu

Blerina Gjylameti

Mimi Kodheli

Kandidatet që nuk fitojnë garën për Kryesinë e PS janë Ermonela Felaj, Milva Ekonomi, Klotilda Ferhati dhe Almira Xhangulla.

 

o.j/dita

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …