Shtëpia / Politika / EMRAT: Deputetët e PD-së që mbështetën përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar dhe ata që dolën hapur kundër vendimit të Bashës

EMRAT: Deputetët e PD-së që mbështetën përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar dhe ata që dolën hapur kundër vendimit të Bashës

Ka përfunduar pak më parë mbledhja e Kryesisë së PD, ndërsa brenda kampit blu ka ‘plasur lufta’ mes demokratëve, pro dhe kundër përjashtimit të ish liderit historik Sali Berisha.

Në seli ka tensione dhe nuk dihet nëse Basha është ende aty apo është larguar.

Pro vendimit të Bashës, mësohet se ka dalë deputeti i zgjedhur i Elbasanit Dashnor Sula.

Po kështu pro Bashës për largimin e Berishës nga parlamenti janë shprehur dhe Tomor Alizoti dhe Enkelejd Alibeaj.

Ndërsa kundër vendimit ka dalë deputetja Albana Vokshi, Oerd Bylykbashi, Tritan Shehu, Luçiano Boçi, Flamur Noka, Bujar Leskaj dhe Kreshnik Çollaku.

n.s. / dita

 

Shiko dhe këto

“Kjo ditë nuk është e lehtë për PD”/ Ironia e Ramës me opozitarët: Duhet të kemi respekt për traumat e të tjerëve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i fundit ky që pak më …